- haft rydzek -

Jak zamówić?

Na cenę haftu wpływa wiele czynników, a najważniejsze to ilość sztuk, wielkość wzoru oraz ilość wkłuć. Każde zlecenie haftu wyceniane jest indywidualnie.

Czym jest haft?

Haft komputerowy to najtrwalsza i najefektywniejsza oraz  jedna z najpopularniejszych technik zdobienia tkanin. To metoda zapewniająca trwały, odporny na pranie (nawet w wysokich temperaturach), blaknięcie, czy uszkodzenia mechaniczne efekt w formie doskonałego odwzorowania naniesionego na wybrany materiał. Istotne jest jednak to, że tkanina nie może być zbyt cienka (gramatura powinna wynosić powyżej 180 g).

Ograniczenia haftu komputerowego

1. Jaka może być najcieńsza grubość linii? 0,4 mm
2. Jaka może być najmniejsza wysokość litery ? 4,0 mm
3.  Wielkość wzoru może ulec delikatnemu zmniejszeniu podczas pracy materiału.

Koszt haftu komputerowego / co składa się na cenę haftu?

Przygotowanie programu-matrycy

Do wykonania haftu niezbędny jest program (matryca) do hafciarki. Jest to nic innego jak „odrysowanie” grafiki w specjalnym programie uwzględniając wielkość haftu, materiał na którym haft zostanie wykonany, podkład (flizelinę), zastosowanie odpowiednich rodzajów i gęstości ściegów oraz rodzaj nici. Wykonanie programu jest bardzo pracochłonną czynnością i najważniejszym elementem zlecenia.

Jednorazowy koszt wykonania programu to cena od 20 zł w zależności od stopnia złożenia projektu. Przy większym zleceniu projekt gratis.

Kolejnymi ważnymi elementem składającym się na cenę haftu jest liczba wkłuć, rozmiar haftu, szczegóły w projekcie, czy ilość sztuk.

Wbrew opinii mówiącej że haft jest drogi jestem w stanie zaproponować ceny porównywalne do cen nadruku.

Instrukcja jak złożyć zamówienie

    Kontakt

    Floriana 7, 44-190 Knurów

    (+48) 505-520-904
    haftrydzek@gmail.com

    Social Media